Offcanvas Section

Шаховски савез Републике Српске (ШСРС) је кровна спортска организација која окупља шаховске клубове на територији Републике Српске, те организује званична појединачна и екипна такмичења. ШСРС је одржавањем оснивачке Скупштине основан 8. октобра 1992. године у Банском двору у Бањалуци. ШСРС броји 42 члана/клуба.

  • Адреса: Младена Стојановића бр. 10, 78000 Бања Лука, РС – БиХ
  • Сајт: www.ssrepublikesrpske.com
  • Е-маил: sahovskisavezrs(@)gmail.com
  • Фацебоок: www.facebook.com/sahovskisavez
  • Инстаграм:
  • Телефон: (+387)051/317-851
  • ЈИБ: 4400972360000
  • Жиро рачун: 562-099-00002304-81 (НЛБ Банка А.Д. Бања Лука)
субота, октобар 31, 2020
НОВО: ЗАВРШЕНА Прва лига РС, два пехара у Фочи, један у Приједору!
Званични сајт Шаховског савеза Републике Српске www.ssrepublikesrpske.org

Шаховски савез Републике Српске (ШСРС) је кровна спортска организација која окупља шаховске клубове на територији Републике Српске, те организује званична појединачна и екипна такмичења. ШСРС је одржавањем оснивачке Скупштине основан 8. октобра 1992. године у Банском двору у Бањалуци. ШСРС броји 42 члана/клуба у 2019. години (укупно 55 делегата).

Скупштина Шаховског савеза Републике Српске, на којој су се делегати изјашњавали о разрјешењу садашњег и избору новог руководства ШС РС, одржана је 15. марта 2020. године у 12 часова у хотелу „Свети Стефан“ у Бањи Дворови.

За предсједника Шаховског савеза Републике Српске, уједно и особу која према члану 35, став 1. Статута ШС РС представља Савез, изабран је Александар Ковач. Делегати су потврдили овај предлог за 34 гласа «за» и једном гласом «уздржан» (Александар Ковач). Новоизабрани чланови Извршног одбора ШСРС, у којем су заступљене све регије, су:

  • Александар Ковач - предсједник
  • Мирослав Попадић - члан (бањалучка регија)
  • Раде Јаворић - члан (приједорска регија)
  • Слободан Кузмановић - члан (добојска регија)
  • Владо Стојановић - члан (Семберија, Мајевица, Посавина и Бирач)
  • Марко Панић - члан (Дистрикт Брчко)
  • Бранислав Окука - члан (сарајевско-романијска регија)
  • Драгослав Ивановић - члан (сарајевско-романијска регија)
  • Веселин Милићевић - члан (херцеговачка регије)

За представнике ШС РС у Управном одбору Шаховске уније БиХ изабрани су:

  • Александар Ковач
  • Немања Шипка
  • Владо Стојановић

Историјат ШСРС

Тадашњи министар образовања, културе, физичке културе и вјера Владе Републике Српске Љубомир Зуковић је 19. јуна 1992. године донио рјешење о именовању Иницијативног одбора за оснивање Шаховског савеза Републике Српске. Иницијативни одбор је припремио материјал за Оснивачку скупштину која је одржана на дан 8. октобар 1992. године у Банском двору у Бањалуци. Први председник Шаховског савеза Републике Српске је био Момчило Попарић, а први генерални секретар Никола Лакић. Кликом овдје можете прочитати кратак преглед са сједница Скупштина Шаховског савеза Републике Српске и главне донесене одлуке.


Предсједници ШСРС

  • 08.10.1992. до 28.03.1997.   Момчило Попарић
  • 29.03.1997. до 11.12.1998.   Миодраг Стјепановић
  • 12.12.1998. до 09.04.1999.   Душан Павловић
  • 10.04.1999. до 29.03.2002.   Остоја Кременовић
  • 30.03.2002. до 16.01.2003.   Синиша Кајмаковић
  • 26.06.2003. до 16.07.2004.   Ранко Реновица
  • 30.03.2005. до 11.05.2017.   Пантелија Дакић
  • 19.05.2019. до 17.06.2020.   Радован Грдинић
  • 17.06.2020. до __.__.____.   Александар Ковач

Секретари ШСРС

  • 08.10.1992. до 26.04.2002.   Никола Лакић
  • 27.04.2002. до 19.02.2020.   Миладин Гаврић
  • 19.02.2020. до 25.06.2020.   Бранко Томић (в.д. секретара ШСРС)
  • 25.06.2020. до __.__.____.   Миладин Гаврић

Стручни сарадник ШСРС

  • 25.06.2020. до __.__.____.    Немања Шипка

Званична такмичења ШСРС


Организација ШСРС

  • Скупштина Шаховског савеза Републике Српске
    • проф. др Никола Војводић - предсједник
    • Ђорђе Стојановић - потпредсједник
  • Извршни одбор Шаховског савеза Републике Српске
    • Александар Ковач - предсједник
    • Мирослав Попадић - члан (бањалучка регија)
    • Раде Јаворић - члан (приједорска регија)
    • Слободан Кузмановић - члан (добојска регија)
    • Владо Стојановић - члан (Семберија, Мајевица, Посавина и Бирач)
    • Марко Панић - члан (Дистрикт Брчко)
    • Бранислав Окука - члан (сарајевско-романијска регија)
    • Драгослав Ивановић - члан (сарајевско-романијска регија)
    • Веселин Милићевић - члан (херцеговачка регије)
  • Надзорни одбор Шаховског савеза Републике Српске
    • Др Михајло Товирац - предсједник
    • Витомир Томић - члан
    • Душан Бабић - члан
  • Спортска арбитража Шаховског савеза Републике Српске
    • Велимир Реметић - предсједник
    • Љубомир Антонић - члан
    • Златко Сарајлић - члан
  • Секретар Шаховског савеза Републике Српске
    • Миладин Гаврић
  • Стучни сарадник Шаховског савеза Републике Српске
    • Немања Шипка
  • Такмичарска комисија Шаховског савеза Републике Српске
  • Судијска комисија Шаховског савеза Републике Српске

 

Најновији чланци на сајту ШСРС

0
Shares